FNUSA znovu otevřela stacionář pro ambulantní léčbu covidu

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně znovu otevřela denní stacionář pro ambulantní léčbu nemoci COVID-19. Služeb stacionáře by měli využívat pacienti v raném stadiu této nemoci.

Stacionář začal opět fungovat v prostorách I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU, konkrétně v budově B1 ve 3. patře (vchod naproti stravovacímu provozu). Je primárně určen pacientům s nemocí COVID-19 v časném stadiu, kteří splňují kritéria pro podání protilátkových léků. Pacient lék dostane po předchozí telefonické domluvě na čísle 705 682 166 přímo ve stacionáři v infuzi, po vykapání infuze bude ještě hodinu pod dohledem zdravotníků. Odejde zhruba po dvou hodinách.

S sebou kromě kartičky zdravotní pojišťovny bude pacient potřebovat také oficiální potvrzení o pozitivitě. Stacionář pro ambulantní léčbu nemoci COVID-19 funguje každý všední den v čase 10–14 hodin.